![Μητσοτάκης-για-μέτρα:-Η-αθλητική-βία-το-πρώτο-στάδιο-εκδήλωσης-βίας-έξω-από-το-σχολείο](https://i0.wp.com/kliktv.gr/wp-content/uploads/2024/04/512470-09864339201693797236-263176-9814553690-74-3875815455994142-712545-6292.jpg?fit=980%2C588&ssl=1)
«Θέλουμε να κερδίσουμε τη μάχη κατά του χουλιγκανισμού», είπε μεταξύ άλλων ο Κυριάκος Μητσοτάκης
«Δεν είμαστε εδώ για να τιμωρήσουμε τα παιδιά αλλά για να βάλουμε ένα πλαίσιο συμπεριφορών», ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης.
Μάλιστα, τόνισε ότι δεν είναι υπέρ της λογικής «θα τα σπάσω όλα». Ακόμη, δήλωσε ότι «αποτρεπτική η έντονη παρουσία της Αστυνομίας σε χώρους συνάθροισης νέων» και πρόσθεσε: «Θα ήμασταν αφελείς αν πιστεύαμε ότι θα πατάξουμε τα φαινόμενα βίας αμέσως».
«Η αθλητική βία το πρώτο στάδιο εκδήλωσης βίας έξω από το σχολείο», συμπλήρωσε ο πρωθυπουργός. «Θέλουμε να κερδίσουμε τη μάχη κατά του χουλιγκανισμού στη μνήμη του αστυνομικού που έχασε τη ζωή του».
Κοινοποιήστε: