![](https://i0.wp.com/kliktv.gr/wp-content/uploads/2020/12/thermometer-4767443_1280.jpg?fit=320%2C213&ssl=1)
Το 2020 θα μας μείνει αξέχαστο όχι μόνο για το Covid-19 και τα συνεχή lockdowns, αλλά για το γεγονός ότι το 2020 θα είναι επίσης η δεύτερη θερμότερη χρονιά στη Γη από τότε που τα ξεκίνησαν οι επίσημες μετρήσεις. Τα τελευταία έξι χρόνια 2015-2020, αποτελούν τα έξι θερμότερα χρόνια από τότε που άρχισαν να τηρούνται αρχεία το 1850 σύμφωνα με τη προσωρινή έκθεση W.M.O. για την κατάσταση του παγκόσμιου κλίματος το 2020. . (WMO = Παγκόσμιος Το Διαβάσαμε Η πιο καυτή δεκαετία
Κοινοποιήστε: