25.6 C
Αθήνα
22 Σεπτεμβρίου 2021
Kliktv.gr
Lifestyle

Ολυμπιακοί Αγώνες – ΕΡΤ (LIVE): Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Η ΕΡΤ, τηλεοπτικός οικοδεσπότης των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο, έχει προγραμματίσει να μεταδώσει περισσότερες από 600 ώρες προγράμματος, από την Τελετή Έναρξης στις 23 Ιουλίου έως και τις 8 Αυγούστου, οπότε και θα πέσει η αυλαία της μεγαλύτερης αθλητικής διοργάνωσης του πλανήτη, με την Τελετή Λήξης.

Καθημερινά η ΕΡΤ2 και η ΕΡΤ3 θα μεταδίδουν συνεχόμενα από τα ξημερώματα έως και το απόγευμα τα κορυφαία αθλητικά γεγονότα. Η ΕΡΤ3 από τις 21:00 έως τη 01:00 θα μεταδίδει σε μαγνητοσκόπηση επιλογές από τα αθλήματα της ημέρας.
Παράλληλα, στην ΕΡΤ πέρα από τις επιλεγμένες μεταδόσεις έχουν προγραμματιστεί ειδικές θεματικές εκπομπές, για όσα συμβαίνουν στη χώρα του Ανατέλλοντος Ηλίου. 
Έτσι, από τις 7 έως τις 10 το πρωί, η ΕΡΤ1 προσαρμόζει το καθημερινό της πρόγραμμα με την ειδική ενημερωτική εκπομπή «Αθήνα-Τόκιο», όπου ο Δημήτρης Κοτταρίδης τις καθημερινές και ο Κώστας Λασκαράτος τα Σαββατοκύριακα, με τον Δημοσθένη Καρμοίρη στο στούντιο, συνδέονται με τους ανταποκριτές της ΕΡΤ στο Τόκιο και μαζί με την πολιτική ενημέρωση βάζουν τον τηλεθεατή στο κλίμα της ημέρας από τα αγωνίσματα που είναι σε εξέλιξη, αυτά που προηγήθηκαν και αυτά που θα ακολουθήσουν στη διάρκεια της ημέρας.
Με τη λήξη των αγώνων της κάθε ημέρας στις 17:00, θα προβάλλονται τα σημαντικότερα στιγμιότυπα με αγωνιστική δράση απ’ όλα τα σπορ.
Στις 19:00, η Κατερίνα Αναστασοπούλου με καλεσμένους από όλα τα σπορ θα προσφέρει όλα τα γεγονότα της ημέρας σε μια πλήρη παρουσίαση από την Αθήνα και το Τόκιο, στην ειδική εκπομπή της ΕΡΤ που θα οδηγεί στο βραδινό δελτίο Ειδήσεων των 21:00.
Επιπλέον, τα ψηφιακά μέσα της ΕΡΤ μεγιστοποιούν την πρόσβαση του κοινού σε διαθέσιμο πρόγραμμα, καθώς τα αθλητικά κανάλια της ψηφιακής πλατφόρμας ERTFLIX (ERTSports και ERTSports 2) θα μεταδώσουν ζωντανά αθλητικό πρόγραμμα από τους Ολυμπιακούς Αγώνες «Τόκιο 2020».
Ολυμπιακοί Αγώνες – Τηλεοπτικό πρόγραμμα: ΕΡΤ1ΕΡΤ2ΕΡΤ3 – ERTSports και ERTSports 2
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021
ΕΡΤ 1
14:00 – 17:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (Ζ)
Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου
22:00 – 01:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (E)
ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021
ΕΡΤ 1
02:30-06:15  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΣΕΙΡΕΣ (ΚΥΡΙΔΟΥ-ΜΠΟΥΡΜΠΟΥ/ ΝΤΟΥΣΚΟΣ-ΚΥΡΙΔΟΥ)
Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος
06:15-07:00  ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ – ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Ζ)
10:00-11:00  ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Α) (ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
11:00-12:00  ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ε)
Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος
13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
16:00-17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)
17:00-18:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
Από τον Γιάννη Νάτου
19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου
22:00-24:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
ΕΡΤ 2
04:00-06:30   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
06:30-08:30   ΤΖΟΥΝΤΟ  -48 (Γ) / -60 (Α) (Ζ)
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
08:30-09:30   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ -49Κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης
09:30-10:30   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη
10:30-11:15 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ  ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Βασίλης Μότσης
11:15-12:15   ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ  Τερματισμός (Ζ) (ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ)
Περιγραφή: Τάκης Κουλουμπής
12:15-13:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
13:30-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
ΕΡΤ 3
03:00-05:00  ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ: ΙΤΑΛΙΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)
Περιγραφή: Θοδωρής Χατζηπαντελής
05:00-07:00  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Δημήτρης Μπουμπουγιατζής
07:00-08:00   ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ    ΓΑΛΛΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Μ)
Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης
08:00-10:00   ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3   ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης
10:00-12:00    ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ   ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Τάσος Πακλατζής
12:00-13:00   ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3  ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Κώστας Χαλβατσιώτης
13:00-15:30   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  1η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ-ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ)
Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας
15:30-15:45   ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ   ΗΠΑ – ΓΑΛΛΙΑ
Περιγραφή: Νίκος Λιώλης
21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)
ΕΡΤ SPORTS
03:00-07:00   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ   ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)
Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας
08:15-11:15   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)  (ΓΚΙΩΝΗΣ)
Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας
13:30-16:30  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) (ΓΚΙΩΝΗΣ)
 Περιγραφή: Μιχάλης Μανουηλίδης, Γιάννης Ντεντόπουλος, Τάσος Κολλίντζας
ΕΡΤ SPORTS 2
08:30-11:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Z) (ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021
ΕΡΤ 1
00:30-03:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)
03:00-05:30   ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ)  ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ (Ζ) 
Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος
05:30-07:00   ΠΟΛΟ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
Περιγραφή: Γιάννης Αναγνωστόπουλος
10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
13:00-15:00    LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
16:00-17:00    ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)
17:00-18:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
Από τον Γιάννη Νάτου
19:00-21:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου
22:00-24:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ – ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
ΕΡΤ 2
03:00-04:15    ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤSTREET ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου
04:15-05:15 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57Κ (Γ)  (Ζ) (ΤΖΕΛΗ)
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
05:15-06:20  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  10Μ. ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)
Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά
06:20-07:30  ΣΚΕΪΤΜΠΟΡΝΤ STREET ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)
Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου
07:30-08:00  ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. (Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
10:30-11:45   ΑΡΣΗ  ΒΑΡΩΝ 61κ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Γιάννης Δέλκος
11:45-13:00   ΤΖΟΥΝΤΟ  -52 (Γ) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
Περιγραφή: Γιάννης Βοϊτσίδης
13:00-14:00   ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ  57κ. (Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ  (Ζ) 
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
14:00-15:45   ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 67κ. (Α) (Ζ)
Περιγραφή: Γιάννης Δέλκος
ΖΑΠΙΝΓΚ
15:45-16:30 ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ  57 (Γ) 68 (Α) ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
ΕΡΤ 3
04:30-06:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ) 
Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας
06:30-07:40  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
Περιγραφή: Θεόδωρος Φελάνης
07:40-09:40  ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)
Περιγραφή: Δημήτρης Χατζηγεωργίου
09:40-10:30  ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (Ζ)
Περιγραφή: Γιώργος Μαυρόπουλος
10:30-12:30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΩΝ   ΑΙΓΥΠΤΟΣ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)
Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης
12:30-13:00  ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)
Περιγραφή: Γιάννης Νάτου
13:00-15:00  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   2Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)  Λήξη: 15:30 (ΧΡΗΣΤΟΥ)
Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας
15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ   ΓΑΛΛΙΑ – ΗΠΑ (Ζ)
Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου
21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)
ΕΡΤ SPORTS
04:00-07:30   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ  ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
7:30-9:00    ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ 57κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου
9:00-10:00   ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ. ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Μιχάλης Πέτκωφ
10:00-12:40   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
14:20-16:00   ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Z)
Περιγραφή: Μαρία Γκίκα
ΕΡΤ SPORTS 2
05:00-14:00  ΤΕΝΙΣ  1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ  1ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ / ΣΑΚΚΑΡΗ)
Περιγραφή: Περικλής Μακρής, Χρήστος Σαράντος
08:00-11:45  ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Β’ ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ  
16:00-16:45  ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος
Το πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων για τις επόμενες ημέρες θα προστίθεται καθημερινά

Το Διαβάσαμε Ολυμπιακοί Αγώνες – ΕΡΤ (LIVE): Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Related posts

Ε. Ρουμελιώτη για την υιοθεσία που δεν ολοκληρώθηκε: «Αυτό το παιδί θα είναι για πάντα μέσα μου» (video)

rularulina_xo0ks4zq

Η ομιλία του Μητσοτάκη στην παρουσίαση του Εθνικού Στρατηγικού Σχεδίου Εξωστρέφειας (video)

rularulina_xo0ks4zq

Ο Πάνος Κιάμος έδωσε το μικρόφωνο στον Αλέξανδρο Τσουβέλα και έγινε χαμός!

katerina