10.8 C
Αθήνα
25 Φεβρουαρίου 2020
Kliktv.gr
Αθλητικα

Γ’ Εθνική: Η κλήρωση των πλέι οφ και πλέι άουτ του 8ου ομίλου

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

Στις 23 Φεβρουαρίου θα ξεκινήσουν τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η κλήρωση των δύο μίνι πρωταθλημάτων διεξήχθη σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ.

Τα πλέι οφ θα είναι 6 αγωνιστικές καθώς συμμετέχουν τέσσερις ομάδες (Γιούχτας, Πανακρωτηριακός, Επισκοπή, Ηρόδοτος), ενώ τα πλέι άουτ θα διαρκέσουν 10 αγωνιστικές.

Τα πλέι οφ γίνονται για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ τα πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.

Δείτε την κλήρωση και τις ημερομηνίες των αγώνων:

Πλέι οφ

1η αγωνιστική
Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15:00)

Γιούχτας – Πανακρωτηριακός

Επισκοπή – Ηρόδοτος

2η αγωνιστική
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (15:00)

Ηρόδοτος – Γιούχτας

Πανακρωτηριακός – Επισκοπή

3η αγωνιστική
Κυριακή 8 Μαρτίου (15:00)

Γιούχτας – Επισκοπή

Ηρόδοτος – Πανακρωτηριακός

4η αγωνιστική
Κυριακή 15 Μαρτίου (15:00)

Ηρόδοτος – Επισκοπή

Πανακρωτηριακός – Γιούχτας

5η αγωνιστική
Κυριακή 22 Μαρτίου (15:00)

Γιούχτας – Ηρόδοτος

Επισκοπή – Πανακρωτηριακός

6η αγωνιστική
Κυριακή 29 Μαρτίου (15:00)

Επισκοπή – Γιούχτας

Πανακρωτηριακός – Ηρόδοτος

Πλέι άουτ

1η αγωνιστική
Κυριακή 23 Φεβρουαρίου (15:00)

Πόρος – Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

2η αγωνιστική
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (15:00)

Ατσαλένιος – Πόρος

Άγιος Νικόλαος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

3η αγωνιστική
Κυριακή 8 Μαρτίου (15:00)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος

Πόρος – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

4η αγωνιστική
Κυριακή 15 Μαρτίου (15:00)

Ατσαλένιος – Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

5η αγωνιστική
Κυριακή 22 Μαρτίου (15:00)

Άγιος Νικόλαος – Ρεθυμνιακός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πόρος

Ρεπό: Ατσαλένιος

6η αγωνιστική
Κυριακή 29 Μαρτίου (15:00)

Άγιος Νικόλαος – Πόρος

Ατσαλένιος – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

7η αγωνιστική
Κυριακή 5 Απριλίου (16:00)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άγιος Νικόλαος

Πόρος – Ατσαλένιος

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

8η αγωνιστική
Κυριακή 12 Απριλίου (16:00)

Ατσαλένιος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεθυμνιακός – Πόρος

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

9η αγωνιστική
Κυριακή 26 Απριλίου (17:00)

Άγιος Νικόλαος – Ατσαλένιος

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ρεθυμνιακός

Ρεπό: Πόρος

10η αγωνιστική
Κυριακή 3 Μαΐου (17:00)

Πόρος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεθυμνιακός – Άγιος Νικόλαος

Ρεπό: Ατσαλένιος

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

1. Επισκοπή 38 (33 – 10)
2. Γιούχτας 31 (27 – 15)
3. Ηρόδοτος 25 (18 – 13)
4. Πανακρωτηριακός 23 (22 – 18)
———————————————————————-
5. Αγ. Νικόλαος 18 (18 – 25)
6. Ατσαλένιος 17 (14 – 18)
7. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 17 (14 – 19)
8. Πόρος 14 (15 – 28)
9. Ρεθυμνιακός 13 (15 – 30)

Το Διαβάσαμε Γ’ Εθνική: Η κλήρωση των πλέι οφ και πλέι άουτ του 8ου ομίλου

Related posts

ΒΙΝΤΕΟ: Η «πράσινη» κατάρρευση και η στιγμή της «έκρηξης» του Πιτίνο με Παπαγιάννη

rularulina_xo0ks4zq

Έτσι «ανεβάζει» τους παίκτες της ΑΕΚ ο Καρέρα – Η επιθυμία του Μελισσανίδη

rularulina_xo0ks4zq

Τσέλσι – Μπάγερν: Το κανάλι της αναμέτρησης

rularulina_xo0ks4zq